1
 

Hei, kas sa kooli tahad tulla? Klikka siin!

 

 

« Tagasi

Direktori veerg

Selle nädala suur uudis on see, et kõik õpilased lubatakse järgmisest nädalast kooli. Järgmise nädala märksõnadeks koolis saavad olema: hajutatus, eraldatus, korrapidamine, hindamine, koostöö, kokkulepped, kartustest ülesaamine, teadmiste lünkade täitmine, sotsialiseerumise teemad, õpetuse ülevaatamine, eksamiteks ettevalmistamine, vastutustunde taastamine, viisakus, tähelepanu hajutatuse vähendamine, koolikohustuse täitmine, "õpivõlgade tagasimaksmine" jne. Mõne üksiku sõnaga kokkuvõtlikult öeldes - kooliellu sisseelamine oma kõikide rõõmude ja raskustega.

 

Kui mõned nädalad tagasi ütlesin kindlalt, et õpilased ootavad koolitulekut, siis praeguste uuringute ja vestluste valguses, on ilmnenud hoopiski uusi külgi, millega peab uuest nädalast kindlasti arvestama hakkama. Laste koolikartus on kooli taastulekuga suurenenud. Ei taheta kooli tulla ka sellepärast, et pandeemiaaegne vabadus on meeldima hakanud, peljatakse suhtlemist, mis võivad olla esimestel koolipäevadel raskeks katsumuseks. Nii mõnelgi on tulnud eelnevad hinded väheke liialt lihtsalt ning nüüd on vaja tõestada saadu väärtust. Kindlasti on kodus osadel õpilastel olnud koolipäevad lühemad kui koolis hakkavad olema jne.

 

Esmaspäevast peavad kõik koolis, vanemad kui 12 aastat, kandma maski. Proovime sellega hakkama saada. 

 

Lõpetuseks väike huumoriga vürtsitatud lugu. Toimus vestlus õpilasega, kes arvas, et kui ta teeb ainult osa ülesandeid ära, nagu Toots, ja need pooled, mis tehtud said, siis ka need polnud mitte eriti positiivse hinde peale tehtud... Küsisin siis: "Kas sa tahaksid osta uut autot täis hinnaga, kui ainult osa autost saad? Ja poolikus autos, mis saad, on ka vanad jupid küljes?" Vastus oli konkreetne ja lühike: "Ei taha. Ja miks peakski siis ostama?" Ma siis vastu: "Sina ju tahad mulle praegu anda võimalust osta selline asi täishinnaga, kuid pooliku kvaliteediga. Miks mina või õpetaja või lapsevanem peavad pooliku autoga sõitma ja sina võid seda autot sedasi müüa täishinnaga?"

 

 

Tervitades ja koolimajas kohtudes,

 

Elmu Koppelmann

TG direktor