1
 

Hei, kas sa kooli tahad tulla? Klikka siin!

 

 

« Tagasi

Direktor pöördumine

Lugupeetud lapsevanemad!

Eile oli televisioonis ja raadios, täna juba poolametlikult edastatud uudis, et neljapäevast on Eesti koolisüsteem täielikult lukus. Samale otsusele jõuti Tapa valla allasutuste juhtide koosolekul. Seega jäävad distantsõppele kõik õpilased esimesest klassist alates. Kui kauaks? Peaministri vastus oli, et vähemalt 12. aprillini. Ennustamine on tänamatu töö, kuid isiklikult arvan, et see periood pikeneb päris mitme nädala võrra.

Kuidas edasi? Eks me peame tuletama meelde, kuidas saime hakkama eelmisel aastal, enam-vähem samal ajal kui praegu. Tunnistan, et eelmisel aastal saime kollektiivselt hästi hakkama. Loodan, et sama saab sellelgi kevadel olema. Info hakkab õpilaste ja teieni jõudma läbi Stuudiumi. Distantsõppe koolipäev algab nagu kooliski vastavalt tunniplaanile, kuid interneti vahendusel. Oleme kokku leppinud, et tunnid toimuvad zoomi vahendusel. Kondikava zoomitundide kohta on selline - kahe nädalatunni kohta koolis toimub üks zoomitund internetis. Iseseisvat õppimist tuleb õpilastel rohkem ja palun enda last selles toetada. Kui on vajadus, siis saate abi küsida nii aineõpetajalt kui ka klassijuhatajalt. Teie ei saa (ei pea?) õpiprotsessi juhtimist enda peale võtma, see peab toetuma õpetaja ja õpilase koostööle, vastutus on koolil. Ma loodan, et sellisest heast, tihedast koostööst õpilase ja õpetaja vahel tulevad tulevikku vaatavad tulemused ja ei teki suuri lünki õpilaste teadmistes. Isiklikult arvan, et osadele õpilastele distantsõpe eriti hästi ei sobi, kuid olukord on praegu selline, midagi teha pole. Koolil on võimalus abi pakkuda koduse arvutipargi täienduseks. Ilmselt rakendame osalist abi ka mõnedele õpilastele teistes õpivormides ja rakendame ka individuaalset õpiabi sellistele õpilastele, kes seda rohkem vajavad. Eraldi teema on esimeste ja teiste klasside õpilaste õppimises. Siin on eriti tähtis hea koostöö kodu ja õpetaja vahel. Palun kontakteeruge klassijuhatajaga ja aidake otsida häid lahendusi, et teie laps saaks ka koduses klassiruumis hästi õpitud. Nad on väiksed, aga tublid ning vajavad õpioskuste kinnistamiseks erilist tähelepanu.

Järgmisest nädalast alates saavad kõik õpilased toidupakke. Pakid on komplekteeritud kahe nädala pakkidena. Abivallavanem ütles, et paki raskus on ligi kümme kilo. Hakkame esmaspäeval neid komplekteerima ja ilmselt hakkate neid kätte saama esmaspäevast alates, kolmapäeva õhtuni. Täpsemad pakkide kättesaamise ajad paneme kooli kodulehele ülesse.

Lõpetuseks. Hoidke ennast ja oma last. See haigus ei ole kergete killast. Te olete kooli ilusti toetanud ning me pole sattunud haiguse suurema rünnaku alla ja vast suudame koos ka selle pandeemiapuhangu tervetena üle elada. Ilusat töönädalat ja kohtume internetis.

Tervitades,
Elmu Koppelmann
TG direktor