1
 

Hei, kas sa kooli tahad tulla? Klikka siin!

 

 

« Tagasi

„Tulevik algab minust ja täna“

KIK projekti „Tulevik algab minust ja täna" raames käisid 31. mail 8.a ja 8.b Aegviidus õppekäigul, mille teemaks oli „Mets kui apteek".

Alustasime õppekäiku muuseumi külastusega, kus uurisime erinevaid loomi ning putukaid. Erilist huvi pakkusid mikroskoobi all olevad putukad ja lindude hääled.

Pärast lühikest muuseumi külastust suundusime metsa. Matkatee esimesel poolel tutvusime erinevate taimedega, mõnda saime isegi maitsta. Tutvusime meie metsade kõige mürgisemate taimedega ning saime teada, mida nendega kokkupuute korral ette tuleb võtta. Üks söödavatest taimedest, mida proovisime, oli põdrakanep ning selle maitse ei olnud eriti hea. Proovisime ka kuusevõrseid ning need meeldisid veidi rohkem. Noored naadivõrsed maitsevad nagu porgandid. 

Kilpjalg on tugeva lõhnaga. Kui tahad sääskedest vabaneda, võib kilpjala lehti enda peale hõõruda.

Ülejäänud matkateest nautisime loodust. Tuju tegi rõõmsaks kõrgematele küngastele ronimine. Künkad olid piklikud jää-aja järgselt tekkinud pinnavormid – oosid. Peale taimse looduse kohtasime ka oravat.

Kinnistamiseks uurisime veel taimeraamatut, kus olid metsas nähtuid taimed. Näiteks tundsime ära näsiniini, kes on eesti metsade üks mürgisemaid taimi. Raamatut kasutades täitsime rühmatööna töölehte.

Matk oli pikk ning see tekitas hea tunde. Nüüd teame ka seda, et meie looduses on väga palju kasulikke taimi, mida erinevate haiguste korral võime kasutada.