Tööpakkumised

 

Tapa Gümnaasium ootab jaanuarist oma meeskonda:

 

Jõulud pole enam kaugel

 

Reedel, 15. detsembril toimuvad jõululaulukontserdid aulas järgmiselt:
4. tunni ajal on kontsert 1.-6.klassi õpilastele
6. tunni ajal on kontsert 7.-12.klassi õpilastele
 
Kolmapäeval, 20. detsembril kell 9.00-12.00 toimub Jõululaat.
 
Jõulupeod
Algklassidele - teisipäeval, 19. detsembril kell 9.00-12.00
5.-8.klassidele - kolmapäeval, 20. detsembril kell 17.00
Gümnaasiumi jõulupidu 21. detsembril kell 18.00
 
Reedel, 22. detsembril algklassidele jõulukirik 10.00-11.00
 

Sündmused

 
Kolmapäeval, 29.novembril võtsid noortekonverentsist "Lahe Koolipäev" osa meie kooli kaks abiturienti: Kelly Vildek ja Keili Kadak. Konverents toimus Nordea Kontserdimajas.
 
Reedel, 01.detsembril
Maakondlik Koidulauliku konkurssi tulemused
Noorem vanuseaste
Erling Eding I koht - Rakvere Reaalgümnaasium - juhendaja Jaune Kimmel
Eliisabet Salujärv II koht - Sõmeru Põhikool - juhendaja Lea Salumets
Kristi Viita III koht - Kadrina Keskkool - juhendaja Anneli Raud
Emma Lotta Vikk III koht - Tamsalu Gümnaasium - juhendaja Maarja Nahkur 
Targo Bendi eriauhind - Sõmeru Põhikool - juhendaja Lea Salumets 
 
Vanem vanuseaste
Alice Siil I koht - Rakvere Eragümnaasium juhendaja Janne Jõeots
Kelly Vildek II koht - Tapa Gümnaasium juhendaja Katre Lehtsalu
Anni Ulm III koht - Rakvere Reaalgümnaasium juhendaja Kadri Remmet
 
XXI  üleriigilise noorte etluskonkursi „Koidulauliku valgel" lõppvoorus 12.12.2017 Pärnus esindab Lääne-Virumaad Alice Siil
Konkursil osales 23 õpilast.
 
* * * * *
Tapa Gümnaasiumis toimus suur filmiõhtu. Õpilased said filme vaadata neljas erinevas ruumis. Igas ruumis näidati erinevaid filme: ühes komöödiaid, teises õudusfilme, kolmandas dokumentaalfilme ja neljandas multifilme. 
 
* * * * *
 
1.- 4. klasside TANTSUPÄEV.
 
* * * * *
Esmaspäeval, 04.detsembril 5. tunni ajal toimus aulas Tapa Linnaorkestri kontsert 3.-6.klasside õpilastele.
 

Õppekäigul sündis kuuldemäng

 
22.novembril toimus III õppetooli õppekäik Türi Ringhäälingumuuseumi ja Wittensteini Ajakeskusesse Paides. Õppekäigust võttis osa 41 7.-9. klasside õpilast. 
 
Türi Ringhääälingumuuseumis toimus ringkäik, kus giid tutvustas ringhäälingu ajalugu, kuulsamaid raadiohääli ning telemehi. Õpilased nägid eri vanuses raadioid, telereid ning said teada kuidas toimub saate eetrisseandmine tänapäeval. Lisaks saadi teada, kuidas toimub kuuldemängu salvestamine ning oli võimalus ka ise olla kuuldemängu lugeja rollis. Kuula valminud kuuldemängu.
 
Wittensteini Ajakeskuse on väga põnevalt üles ehitatud. Igal korrusel on oma ajajärk. Ligi kahe ja poole tunni vältel kogeti Eesti ajalugu muinasajast tänapäevani. Muuseumis on palju õpetlikke filme ning eksponaate. Lisaks andsid giidid väga põnevalt selgitusi toimunud ajaloosündmuste kohta. Väljasõit oli väga hariv ja õpetlik.
 
III õppetooli juhataja Anneli Kaasik
 

Käsipallist

 

24.-26.november 2017 toimus Põlvas Mesikäpa Hallis ja Põlva Spordikeskuses selle aasta noormeeste D (2005 ja hiljem sündinud) vanuseklassi karikavõistlus käsipallis. Viisteist meeskonda oli jagatud alagruppidesse, kus mängiti üks kord turniirisüsteemis omavahel läbi. Pärast alagrupimänge mängiti kohamängud. 
 
 
Spordiklubi SK Tapa saavutus kolmanda koha. Võistkonda kuulusid:
Kristjan Kärt, Meelis Metsa, Sten Pullisaar (võistkonna parim mängija), Kevin Kask, Aleksander Vassiljuk, Nevil Kütt, Trivo Vaigurand, Daniel Tamuri, Risto Kari, Jan Valdman, Kristofer Püss, Andero Pihlak, Keimo Jürnas, Valter Võsuri, Patrik Lõsov. Treener Elmu Koppelmann.
 

Käidud, nähtud, tehtud

 
Tapa Gümnaasiumi robootikaringi õpilased olid 24. novembril osalised Euroopa suurimal robootikaüritusel Robotex 2017.
 
19 õpilast 12 robotiga proovis oma võimeid Lego sumo, Lego joonejärgimise ja Makeblock MakeX Challenge võistlusel. Neist viimase tarbeks jagas Robotexi meeskond välja koolidele 100 mBot robotit, millest kaks ka meie kooli jõudis.
 
Parima tulemuse saavutas Ardo Raus, kes oma ehitatud ja programmeeritud robotiga Lego Sumomaadluses (osalejaid 306), kõige napimalt finaalturniirilt e. 30 parima seast välja jäi (alagrupis 8 võitu 9-st).
 
Kõige enam programmeerimistööd said koha peal teha mBot robotite isandad Alo Ostumaa ja Kermo Mätlik, kes ca 8 tunni vältel üritasid robotitest parimat välja pigistada - müts maha.
 
Enamus õpilasi osales robootikaüritusel (liiati veel sellise mastaabiga) esmakordselt. Usutavasti andsid õnnestumised-ebaõnnestumised ja ürituse melu indu oma teadmisi täiendada ja järgmistel robootikasündmustel uuesti oma oskusi proovile panna.
 
Tallinnas käisid Kaur Dimse, Carl Andreas Kuusk, Jaan Francis Rattasepp, Jako Sandor Sahtel, Kärt Varblane, Kaspar Valvik, Märt Varblane, Hendrik Lapenkov, Kaimar Kudre, Martin Urbas, Ilja Skriabin, Maksim Mürk, Valeri Popov, Arleks Feklistov, Ardo Raus, Kermo Mätlik, Alo Ostumaa, Helger-Hans Külmallik, Joosep Kivisild ja robootikaringi juhendaja Villu Varblane.
 

Igakuised keemialaborid TG-s

 
Tartu Ülikooli õpikodade programm loob kord kuus Tapa Gümnaasiumi klassiruumist kaasahaarava keemialabori. 16. novembril toimus see juba teist korda sel aastal. Oktoobrikuus tutvusid meie ja ka naaberkoolide õpilased tiitrimisega, viimatiseks teemaks oli anorgaaniline keemia. Õpikojas juhendavad noori Tartu Ülikooli magistrandid ja doktorandid. Keemiateadmiste omandamisel põimitakse praktiline osa teoreetilisega: igas õpikojas antakse paari peale lahendada tööleht, ülesannete täitmiseks peavad õpilased ise tegema katseid ning läbi nende vastused leidma.
Noor, kes on vähemalt viiest õpikojast osa võtnud, saab kevadel ka sellekohase tunnistuse. Lisaks Tapa Gümnaasiumi noortele käivad kord kuus keemiateadmisi meie juures kinnistamas ka õpilased Rakverest, Jänedalt, Lehtsest ja Aegviidust.
 
Helger-Hans Külmallik
Tapa Gümnaasiumi G-1 õpperühmast
 

Õpikogukondadega tutvumas

 
10. novembril 2017 külastasid Tapa Gümnaasiumi lapsevanemad ja kooli direktor Valga Põhikooli. Külastuse eesmärgiks oli tutvuda Valga Põhikooli õpikogukondade tööga ja koolieluga. Saime juurde mitmeid huvitavaid mõtteid, mida ühel või teisel viisil ka oma koolis kasutada.
 
Külastust rahastas SA Innove projekti "Avatud ja lennukas koostöös jõuame väärikuseni" raames.
 
Tapa Gümnaasiumi juhtkond tänab tublisid lapsevanemaid, kes Valga Põhikooli külastusel osalesid.
 
Koos mõeldes ja tegutsedes, suudame rohkem!

 

Kooliteatrite festivalilt

 
Algklasside näitering osales 3.-4. novembril Viimsis X üleriigilisel kooliteatrite festivalil „Väike lava 2017". Truppe tuli kokku üle Eesti 14 koolist, ette kanti 15 etendust.
 
Meie näitering esitas vendade Grimmide ainetel loodud näidendi „Kuldkera" (lavastaja Klaire Uustalu). Esinesid Trevor Parts ja Tanel Laisarv (2.a kl), Janely Sild (2.b kl), Mia Mariita Teinonen, Matilda Jane Trummar, Aris Roditšenko ja Anni-Marleen Saar (3.a kl) ning Kertu Rebane (5.b kl).
 
Truppe hindas žürii eesotsas näitleja ja lavastaja Ivo Eensaluga. Meile oli nii suurel laval esinemine esmakordne, kuid vaatamata rambipalavikule olid kõik väga tublid. Žürii märkis tunnustavalt ära Taneli, Arise ja Trevori osatäitmise.
 
Matilda Jane pälvis Jutustaja rolli eest näitleja eripreemia.
 
Näiteringi juhendaja Klaire Uustalu.
 
 

Rahvusvaheline projekt

 

Tapa Gümnaasiumi 15 õpilast (gümnaasiumi osa) osaleb NordplusJunior projektis "Eneterprising Youth in Sweden and Estonia". Projekti raames viibiti 23.-27. oktoobril Stockholmi Rudbeck koolis, kus koos rootsi majandusharu õpilastega tutvustatati ja arendati oma õpilasfirmasid, harjutati pitch-i kõnet, tutvustati oma äriideid ning osaleti nii rühmatundides kui loengutes.

Külastati Rootsi-Eesti kaubanduskoda, osaleti Impact Hub - i (maailma suurim sotsiaalettevõtjate võrgustik) töötoas ning külastati Rootsi ajaloo muuseumi Nordisk Museet. Kultuurivahetusprogrammi osas ööbisid osad õpilased peredes. Nüüd ollakse vastukülaskäigu ootuses.

Projekti Tapa Gümnaasiumi poolne koordinaator on õpetaja Külvi Kivisild.

Loe ka õpilase Lisbel Serbini reisimuljeid

 

Karikavõit käsipallis

 

03.-05.november 2017 toimus Viljandi Spordihoones selle aasta noormeeste C vanuseklassi karikavõistlus käsipallis. Kümme 2003 ja hiljem sündinud mängijatest moodustanud meeskonda jagati kahe alagruppi. Mõlemas alagrupis mängisid meeskonnad üks kord omavahel läbi turniirisüsteemis ja edasi mängiti kohamängud.
 
2017 Eesti karikavõitja noormeeste C vanuseklassi käsipallis on SK Tapa võistkond.
 
SK TAPA võistkonada kuulusid Tapa Gümnaasiumi õpilased Jens Ülesoo, Madis Valk, Lauri Lande, Endrik Jaanis (turniiri parim mängija), Ilja Kosmirak, Sergo Leht, Sten Reinvart, Roger Muskat, Karl Kramm. Võistkonna treener Aron Jaanis.
 
 

Õpilaskonverents

 
Reedel, 20. oktoobril, 2017.a. korraldab gümnaasiumiastme õppetool traditsioonilise
iga-aastase gümnaasiumi astme konverentsi.
 
Lisaks ette kandmisele tulevatele eelmisel õppeaastal valminud uurimis- ja praktilistele töödele, teevad ettekande ka külalis lektorid TTÜ-st. TTÜ Inseneriteaduskonna lektor Kristi Griśakov peab loengu teemal: "Kuidas mõelda tulevikust ja õppida seda planeerima?" ja TTÜ koolikoostöö koordinaator Keiu Ong tutvustab erinevaid õppimisvõimalusi, mida TTÜ-l on pakkuda oma tulevastele tudengitele.
 
 

 

Lõiminguprojekt "Esivanemate kultuuripärand"

 

18. - 21. oktoobrini kestab Kunda Gümnaasiumi ja Tapa Gümnaasiumi ühisprojekt. Koostöö projekt toimub juba teist aastat järjest. Eelmisel aastal keskendusime kunstile, sellel aastal on fookuseks esivanemate kultuuripärand.

Vaata plakatit.

 

Üks kontsert

 
19. oktoobril kell 10.45 Tapa Gümnaasiumi aulas.
 
Kontser "Maailma helid"
 
Esinevad Sigrid Kuulmann (viiul) ja Ralf Taal (klaver).
 
 

Filmifestivali Kino maale töötoad

 
 
9.-11. oktoobrini kell 12.00-16.00 toimusid Tapa Gümnaasiumis tasuta animatsioonitöötoad lastele ja koolinoortele. 
 
Töötube viisid läbi meie väga head sõbrad Nukufilmi Lastestuudiost.
 
Üritusest leiab pildimaterjali meie kooli ja Tapa Valla Facebook-i lehelt.
 
 

Eelkoolist

 
Eelkool alustab sel õppeaastal 1. novembril esialgu kuni kahe ettevalmistusrühmaga.
 
Õpetajad on Tiina Tammar ja Erika Tamm
 
Eelkooli lastevanemate koosolek toimub 18.oktoobril kell 18.00 kooli aulas.
 
 

Projektides osalemine

 

Sel õppeaastal on Tapa Gümnaasiumis toimumas mitu põnevat projekti.

Haridus- ja Teadusministeerium on andnud rahastuse haridusliku lõimumise mitteformaalse õppe projektile "Esivanemate kultuuripärand".

SA Innove toetatud projekt „Avatud ja lennukas koostöös jõuame väärikuseni".

Keskkonninvesteeringute Keskuse poolt rahastatud Tapa Gümnaasiumi projekt „Väärikalt looduses".

Loe projektidest lähemalt meie kodulehelt alajaotusest Õppetöö - Projektid.