Põhikooli lõpuaktust saad reaalajas jälgida siit.
Kolmandat aastat järjest saavad pärandkultuuri ja folklooriringi lapsed Pärandivaderite tänukirja. Selle kevade toimetusel tuleb tänusõnad öelda ka Tapa Kultuurikojale ja Merili Vipperile.
 

 

12-18. augustil toimub Tallinnas Tondiraba jäähallis juunioride vanuseklassi maailmameistrivõistlused maadluses.

Augusti keskpaigas toimuval MM-il on võimalik näha tulevikutalente üle maailma. Nende seas on võistlemas ka kolm Tapa Gümnaasiumi endist ja praegust õpilast Polina Sahnod, Marta Pajulat ja Jegor Jakovlevi. Võistlustel on osalemas USA, Jaapani, Venemaa ja paljude teiste riikide rahvuskoondised.

Kuid ettevalmistused on käinud MM-iks juba pikemalt. On olnud mitmeid välislaagreid Leedus, Saksamaal ja USA-s. Ning sellel nädalal 3.06-9.06 toimuvad ka Euroopa Meistrivõistlused Hispaania, mis aitavad noortel hinnata oma taset ja parandada seda. Kuigi ajaliselt ei ole võimalik enam suuri parandusi teha siis tuleb õppida oma vigadest ja neid vältida.

Ka pealtvaatajate osakaal on suur ja siin on teie võimalus tulla meie noortele appi ja neid toetada. MM'i maskotiks on Eesti rahvusloom hunt nimega Wolfgang ja patroonideks on Eesti täiskasvanute tippmaadlejad Epp Mäe ja Heiki Nabi.

Tule ja ela omadele kaasa!

Marta Pajula

Pildil Eesti juunioride koondis
Foto: Eesti Maadlusliit

 

 

3. klasside õpilased käisid õppereisil Ida - Virumaal. Uudistati Kohtla - Nõmme Kaevanduspark - muuseumi, Põnevusega laskusid lapsed turvariietuse ja kiivritega vanasse kaevandusse, mis asus 8 m sügavusel. Seal ka sõitsid õpilased maa- aluse "ekspressiga" (giidi ütlus) päris pika vahemaa kaevanduse käikudes. Tarkused põlevkivist ja selle töötlemisest ning kasutamisest olid väga huvitavad. Sõit läks edasi Valaste joa juurde. Pikk teekond mööda treppe alla mere äärde oli päris raske. Fotod tehtud ja tagasisõit Tapale!

Põnev ja õpetlik päev!

 

 

  • 17. juunil kell 10.00 on täiendav võimalus sooritadasisseastumisteste gümnaasiumisse soovijatel (päevaõppesse). Test viiakse läbi ruumis 110.

 

  • Lõpudokumentide vastuvõtt toimub 25. - 27. juunil 2019.a kell 9.00-13.00

·     Võta kaasa eeltäidetud avaldus, põhikooli lõputunnistus, isikut tõendav dokument, tervisekaart ja 2 dokumendipilti. 

·     Iga õpilasega viiakse samal päeval läbi ka vestlus. 

Kui etteantud päevade jooksul ei ole mõjuval põhjusel võimalik tulla, siis palume isiklikult leppida kokku teine aeg. Kooli üldtelefon 3222 311 või direktor 3222 310.

Gümnaasiumisse astuja infoleht 2019

 

 

Tapa Gümnaasiumi mittestatsionaarne õpe võtab 2019/2020 õppeaastaks vastu õpilasi 10., 11. ja 12. klassi.

Õpihuvilistel esitada kooli kantseleisse avaldus (võimalik täita kohapeal), varasemat haridust tõendavad dokumendid ja hinnete väljavõtted. Kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Õppetöö toimub teisipäeval ja neljapäeval kell 14.30-20.30.

Küsimuste korral palume pöörduda järgnevate kontaktide poole:

Mittestatsionaarse õppe õppejuht Aime Tops
tel nr 53420060

või

Tapa Gümnaasiumi kantselei 
tel nr 32 22311

 

Lääne-Virumaa tehnoloogiavõistlusel "Sepapoisid", saavutasid 2. koha Kristjan Kärt ja Jako Sandor Sahtel.

Õpilasi juhendas Jaak Keskla.

 

8.a klassi õpilane Jana Katre Ojasoo saavutas inimeseõpetuse olümpiaadi vabariikliku võistluse lõppvoorus oma vanuseklassis II koha

Jana Katret juhendas õp Helve Lees.

 

18. mail 2019 kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud pidulikul auhinnatseremoonial välja 27. Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad.

Sten Roosi muinasjutuvõistlusele saadeti 273 tööd. Ajakirja Hea Laps viie väljavalitu hulgas oli ka Johannes Talbach 4.a klassist.

 

 

Täna (17.05.2019) toimus Tapa Gümnaasiumis algklasside kevadlaadake. 

Müügil oli kõike laadale kohast: maitsvaid sööke ja -jooke, käsitööd, ehteid, taimi jms.

Laadalisi ja tublisid müügimehi tervitas särav päike ja mõnus meeleolu.

 

 

4. c klass KIK – õppekäigul „ Rannaküla Altja"

29. aprillil käis Tapa Gümnaasiumi 4.c klass KIK – õppekäigul „ Rannaküla Altja". 

Meie õppekäik algas Altjal, kus liikusime mööda matkarada metsa, sealt mere äärde, rannakülasse ja lõpetasime taas seal, kus olime õppekäiku alustanud. 

Kogu õppekäigu vältel pidime kasutama edasi liikumiseks kaarti ja kompassi. Looduses pisemate detailide uurimiseks saime kasutada ka luupe, mis võimaldas avastada ka midagi sellist, mida silmaga ei näe. Me uurisime samblikke, samblaid, erinevaid taimi, puukoort, nägime karu söödud sipelgapesa, vaatasime merd, tuvastasime binokkliga merelinde, kuulasime huvitavaid jutte loodusest ning nautisime rannaküla esivanemate iidsete majade ilu. 

Meie õppekäik lõppes toreda piknikuga looduses, kus jätkus veel pikaks ajaks juttu õppekäigul nähtust ja kuuldust. Me oleme väga õnnelikud ja tänulikud, et meile võimaldati selline tore õppepäev looduses, hea ilma ning targa teejuhiga.

 

 

Täna (16.05.2019) toimus Tapa Gümnaasiumi põhikooli õpilastel kohtumine male suurmeistri hr. Kaido Külaotsaga. Esimese tunni raames rääkis suurmeister oma kujunemisteest ja tulevikuplaanidest ning teises tunnis rakendasid ja näitasid oma oskusi maleringi õpilased ning huvilised nii põhikoolist kui gümnaasiumist simultaanil.

 

 

 

23.04.2019 Tapa Gümnaasiumis toimunud üleriigilisel etlusvõistlusel „Ellen Niiduga Midrimaal", saavutas vanemas vanuserühmas 1. koha 6. klassi õpilane Mattias Kaasik.

Juhendas Sirje Sell

 

Eile (02.05.2019) toimus Tallinna Ülikooli Eesti pedagoogika arhiivmuuseumi korraldatud kolmandas üle-eestilisene õpilastööde võistlus "KOOLIAJALUGU UURIMA!"

Gümnaasiumiastmes saavutas esikolmiku koha Tapa Gümnaasiumi õpilaste Agneliis Pilt, Laura Peri ja Marta Pajula töö "Tapa Gümnaasiumi õpetajad 1939-1946."

Oma uurimiste eest auhinnalised kohad saavutasid ka Krislin Kruus ja Alo Ostumaa. Lisaks saavutas Alo ka kolmanda koha publiku hääletuses kõige parema ettekande eest.

Töid juhendas õpetaja Mikk Maasikrand

 

 

08. märtsil 2019 Rakveres toimunud maakondlikul põhikoolide kirjandusvõistlusel saavutas vanemas vanuserühmas

2. koha 8. klassi õpilane Markus Nõlvak.

 

 

Täna toimus Tapa Vene Põhikoolis 5.-8. klasside vene keelt emakeelena ja/või kodukeelena kõnelevatele õpilastele vene keele päev, mille raames harjutati nii meeskonnatöö kui ka vene keele oskusi. Tegevused toimusid meeskondades, mis olid koostatud erinevate koolide õpilastest. 

Tapa Gümnaasiumist osalesid ainepäeval Eveli Anton, Michela Kruuser, Evelin Soodla, Laura Piksar, Saamuel Skrjabin, Emilia Lośtśina ja Karina Tarassenko. 

Õpilasi saatis õp. Maarja Suvorov.

 

 

Meie kooli 8.a klassi õpilane Jana Katre Ojasoo pääses inimeseõpetuse olümpiaadil 8. klasside arvestuses edasi vabariiklikusse vooru, jagades maakonna tulemustes 1.-4. kohta. Jana Katre õpetaja on õp Helve Lees.

 

16. aprillil osales 9.a klass koos oma klassijuhatajaga KIK-i matkal "Soode Salapära". Tapalt sõitsime bussiga Järva-Madise kiriku juurde. Seal kohtusime Aegviidu RMK matkajuhi Tiinaga. Matkasime läbi metsa Kordu rabani. Matkatee Kordu rabas kulges tavapärast laudteed pidi. Matkajuht tegi väikesi peatusi, tutvustas meid nähtuga. Nägime Vibujärve. Meie 4,5 kilomeetrine matk lõppes Vargamäe heinamaal. Õpilased täitsid töölehe ja pidasid piknikku. 

Matk meeldis kõigile osalejatele, kuna lisaks saadud uutele teadmistele, soosis suurepärane ilm meie matkapäeva.

 

 

3.b klass Aegviidu Loodusmajas KIK-i projekt "Avastusretk putukametsa"

 

 

12. aprillil toimunud riiklikul soome keele olümpiaadil saavutas 10. klassi õpilane Alex-Sander Arisalo 3. koha.

https://www.teaduskool.ut.ee/et/uudised/selgusid-tanavused-soome-keele-olumpiaadi-parimad#.XLR2E27YKLE.facebook
 
 
 
 

 

15. aprillil käis Tapa Gümnaasiumi 9.b klass KIK-õppekäigul „Soode eripära", mis seekord viis meid Kõrvemaa maastikukaitsealale ja Kodru rabasse. Ilm oli imeilus. Meie teekond algas Järva-Madise kiriku juurest ning lõppes Vargamäel. Kogu seekordne matk oli pühendatud Tapa Gümnaasiumi 100. sünnipäevale. Mis me siis teada saime? Seda, et Eesti kõige väiksem taim on lemmel, et Eestis on 1 männiliik ja 4 kaseliiki, et rabas kehtib tagurpidi valgufoor (roheline ei luba ja punane lubab). Saime teada, et älved on ohtlikumad kui laukad ja et rabajärve pole mõistlik üksi ujuma minna. Mõnusa ja õpetliku päeva lõpetas lõkke ääres grillimine. Meie soovitus kõigile on - minge rappa.

 

 

Maakondlikul saksa keele olümpiaadil saavutasid

7. klasside arvestuses
3. koha Eleri Õun ja
5.-6. kohta jäid jagama Keimo Jürnas ja Valeri Popov.
Õpilasi juhendas Maarja Suvorov.

8. klasside arvestuses saavutas
3. koha Kevin Teinfeldt ja
6. koha Ardo Raus.
Õpilasi juhendas Tiiu Saluste.

9. klasside arvestuses saavutas
4. koha Eneli Õun
ja 5. koha Sander Šašlov.
Õpilasi juhendas Maarja Suvorov.

Kooli esindasid lisaks järgnevad tublid õpilased: Robin Rohula 7. kl, Ksenia Potapov 7. kl, Olga Altenberg 7. kl, Randmar Tuulemäe 7. kl, Marleen Vaigurand 9. kl ja Rosalia Buš 9. kl. Õpilasi juhendas Maarja Suvorov.

 

 

Algas koolivormi tellimise periood. Tellimine kestab kuni 20.juunini! Kiirusta!
 

 

2. aprillil toimus meie kooli saalis 1.-6. klassi õpilaste luulekonkurss. See oli eelvoor vabariiklikule etluskonkursile Ellen Niiduga Midrimaal.

Tublimad olid LOVIISE LAOS, JANNE TANNING, GREGOR KIRPU, ELIISE SAKS ja MATTIAS KAASIK. 

Meie kooli esindavad 23. aprillil vabariiklikul konkursil GREGOR KIRPU JA MATTIAS KAASIK. 

Hoiame pöialt!

 

 

7. – 11. klassi rahvaluuleolümpiaadi Lääne-Virumaa piirkonnavoorus 2018/2019 saavutas

8. klasside õpilaste seas 1. koha ja lõppvoorus 6. koha Jana Katre Ojasoo.

Tema töö tunnistati uurimustöö eripreemiaga.

 

 

29.-31. märtsil 2019 toimus Põlva Mesikäpa Hallis noormeeste A (2000 ja hiljem sündinud) vanuseklassi meistrivõistluste teine ja ühtlasi viimane etapp käsipallis. Kuus meeskonda selgitasid paremusjärjestuse omavahel kaks korda turniirisüsteemis läbi mängides. 

Spordiklubi Tapa/Tapa valla Spordikool võistkond saavutas 2. koha.

1 Tanel Kari
2 Endrik Jaanis
3 Sten Reinvart
4 Ranet Nüüd
5 Ilja Kosmirak
6 Marten Saar
7 Ivary Volkov
8 Vahur Oolup
9 Robert Hiiemaa
10 Jens Ülesoo
11 Madis Valk
12 Raimond Himma
13 Kert Kähari
14 Artur Morgenson

Treener: Elmu Koppelmann
Treener: Aron Jaanis

Võistkonna parimaks mängijaks oli Marten Saar.

 

 

27. märtsil 2019 Rakveres maakondlikul neljandate klasside Kirjandusmängul osalesid:

Mia Mariitta Teinonen,
Eliisa Maria Sahtel,
Johannes Talbach,
Taavi Viirg
ja
Keimo Kari.

4.a klassi võistkond saavutas V koha.

 

 

23.aprillil - 25.aprillil kell 12.00 koolivaheaja töötoad

Tapa kultuurikoja väikeses majas (valve tn 30)

  • 23.aprillil kell 12.00 näputöö teisipäev, osalustasu 1€
  • 24.aprillil kell 12.00 kokkamise kolmapäev, osalustasu 1€
  • 25.aprillil kell 12.00 õuesmängimise neljapäev , tasuta 

Oma tulekust anna teada või küsi infot telefonil +372 5343 2710 või e-posti aadressil info@kutluurikoda.ee

 

22. märtsil 2019 Uhtna Põhikoolis toimunud maakondlikul tehnoloogiaolümpiaadil saavutas

4. koha 8. klassi õpilane Markus Nõlvak.
Õpilast juhendas Jaak Keskla

 

Reedel, 22. märts 2019, Rakveres toimunud inglise keele maakondlikul olümpiaadil saavutasid Tapa Gümnaasiumi õpilased järgnevad tulemused:

6. klasside arvestuses saavutas 3. koha Kertu Rebane ja 7. koha Kärt Varblane.
Õpilasi juhendas Rita Püümann.

7. klasside arvestusesd saavutas 2. koha Miina Matilda Risthein, 7. kohad Ragnar Liibur ja Emma Jane Kütismaa.
Õpilasi juhendas Sigurd Fohs.

8. klasside arvestuses saavutas 7. koha Helga-Mai Kivisild.
Juhendas Rita Püümann.

Kooli esindasid lisaks järgnevad tublid õpilased: Teivi Tomingas 6. kl, Kermo Mätlik 8. kl, Kerdo Vähk 8. kl, Marleen Vaigurand 9. kl, Eneli Õun 9. kl ja Jarek Makrjakov 9. kl.

Õpilasi juhendasid: Sigurd Fohs, Marii Fohs, Anneli Kaasik, Tiina Nugisman ja Rita Püümann.

 

3. b klass valmistas rahvusvahelise teatrikuu raames ette 5 nukuetendust tuntud muinasjuttude põhjal. 

Lapsed meisterdasid ise kõik nukud, dekoratsioonid ja kavad. Reedel, 22. märtsil esineti 1.a, 1.b , 2.c ja 2. b klassile. 

Täname vaikseid ja väga tähelepanelikke kuulajaid ja vaatajaid! 

Pärast etenduste vaatamist toimus kohtumine " näitlejatega", kus igaüks sai lähedalt vaadata nukke ja esitada küsimusi.

 

 

21.-22.03 osalevad Tapa Gümnaasiumi G2 õpilased Brüsselis EESC korraldatud noorte poliitikas kaasarääkimise üritusel Your Europe, Your Say 2019. 

Ürituse 10. juubeliaastal koostavad üle Euroopa kokku tulnud noored EL-ile oma ettepaneku resolutsiooniks, kuidas ühiselt edasi minna. 

#YEYS #YEYS2019

Eestit esindanud Tapa Gümnaasiumi õpilased kuulusid gruppi"EUROVOTE," kelle ettepanekud valimisaktiivsuse tõstmiseks Euroopas hääletati üldkogul top 3 sekka. EMSK edastab antud mõtted Euroopa Parlamendile ja Euroopa Komisjonile. 

 

Euroopa noorte poolt koostatud ja heakskiidu saanud ideedega saab tutvuda siin: https://www.eesc.europa.eu/en/documents/your-europe-your-say

 

 

Meie kooli G-3 õpilane Marc Girfanov saavutas 18. märtsil 2019 inglise keele vabariiklikul olümpiaadil väga tihedas konkurentsis tubli 9.-10. koha. Õpilast juhendasid Külvi Kivisild ja Sigurd Fohs. 

Aitäh kooli eduka esindamise eest riiklikul ainevõistlusel!

 

19.märtsil Palamusel Oskar Lutsu nimelises Gümnaasiumis toimus Nutispordi Kesk-Eesti finaal, kus meie 12.kl õpilane Airi Võsuri saavutas rahvaspordi tasemel 4.koha.
Õpetaja Anneli Morgenson saavutas samal võistlusel tippspordi tasemel 4.koha. 

Palju õnne!

 

Esimesel korral kohtutakse neljapäeval 21.märtsil kell 13.45 klassis 107

 

08. märtsil 2019 toimunud vabariiklikul rahvaluuleolümpiaadil saavutas

Jana Katre Ojasoo 6. koha. 

Juhendaja Aime Tops

 

Fotograaf Tiit Poom jäädvustas kontserdi ja külalised fotokaameraga, kogu galeriid saate vaatada siit.

 

Otseülekanne Tapa Gümnaasiumi 100. aastapäevale pühendatud pidulikust kontserdist.

Vaata aktust siit 

Homme, 01.03 toimub Tapa Sporidhoones kell 19:00 võrkpalli näidistreening ja showmäng. Tule vaatama ja kaasa lööma! Kohtume juba homme saalis!

 

 

Põnev mäng Tapa Gümnaasiumi Facebooki lehel!

Seoses 02. märtsil toimuva Tapa Gümnaasiumi 100. sünnipäevaga loosime välja värskelt ilmunud juubeliraamatu „Vilistlaste ajakaja". 

Võitmiseks vasta foto alla kommentaaridesse õigesti küsimusele "Kes on fotol keskel istuv Tapa Gümnaasiumi pikaaegne õpetaja?" ja jaga postitust, et ka kunagised klassikaaslased seda näeksid.

Vajuta siia, et kommenteerida ja pilti lähemalt vaadata.

Abi leiate värskelt valiminud TG arhiivikogust aadressil https://arhiiv.tapagymnaasium.ee/ 

Täpsem juubeli kava on leida https://bit.ly/2IAZdoK

Võitja loositakse õigesti vastanute hulgast välja 02. märtsil kell 10:00. 

Peatse kohtumiseni!

 

2018. aasta Hea õpilane. Hea õpetaja. Hea tegu. 

Hea õpilane on Betty Abel
Nominentideks olid lisaks Bettyle ka Kertu Allik ja Meriliis Valdlo.

Hea õpetaja on Indrek Niibo
Nominentideks olid ka õpetajad Külvi Kivisild ja Mikk Maasikrand.

Hea tegu - "Etioopia lastele annetuste kogumine" õpetaja Helve Lees 
Nominentideks olid ka kodutute loomade varjupaigale annetuste kogumisega õpetaja Sirje Pipenberg ja G1 klassi õpilased.

 

15.02 jõudsime Palmsesse Lahemaa külastuskeskusesse, kus meid võttis vastu giid Erni. Alguse sai huvitav õppepäev teemal „Lahemaa loodus ja inimene". Kõigepealt vaatasime õppefilmi ning seejärel rääkis meile giid huvitavaid fakte Lahemaast. Edasi saime endale töölehed ning pidime need täitma näituse põhjal, mis oli läbi kahe korruse. Ülesanded täidetud, saime ennast kohe ka proovile panna mälumängus „ Kuldvillak". Õppepäeva lõpuks olime kõik saanud endale palju uusi ja huvitavaid teadmisi Lahemaa kohta. Jäime enda õppekäigua väga rahule. Ka giid jäi meiega väga rahule. Ta ütles, et olime tublid, küsisime palju küsimusi, oskasime rakendada ka varem õpitut ja olime avatud.
6.c klass

 

13. veebruaril võttis 6.a klass KIK projekti raames osa programmist „Lahemaa loodus ja inimene". Programmi alguses vaatasime filmi ning seejärel tuli iseseisvalt leida vastused paljudele küsimustele. Töölehe vastuseid tuli otsida näituselt. Saime uusi teadmisi looduskasite, Lahemaa looduse, Läänemere, seal elavate loomade ja lindude kohta. Programm lõppes „Kuldvillaku" mänguga, kus saime oma teadmised koheselt proovile panna.

Oli väga tore ja hariv õppekäik.

 

14. veebruaril 2019 toimunud vene keele maakondlikul gümnaasiumi olümpiaadil saavutas viienda koha Carmen Kivistik

Juhendaja Tiina Nugisman

 

Rahvaluule olümpiaadi lõppvooru pääses meie maakonnast teiste seas ka Tapa Gümnaasiumi õpilane Jana Katre Ojasoo.

 

 

Laupäeval, 09. veebruaril 2019 toimus Rakvere Reaalgümnaasiumis kunstiolümpiaad.

Meie kooli esindas Eleriin Sahtel 9.b klassist.

 

Maakondlikul matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorul saavutas

8. klasside arvestuses 

4. koha Kermo Mätlik
(juhendaja Eevi Koppelmann) ja

12. klasside arvestuses

4. koha Varvara Iljina 
(juhendaja Anneli Morgenson).

 

Maakondlikul bioloogiaolümpiaadil saavutas

9. klasside arvestuses

6. koha Sander Šašlov.

12. klasside arvestuses saavutas

2. koha Betty Abel ja
6. koha Kertu Allik.

Õpilasi juhendas õpetaja Aivi Leimann

 

 

Lugupeetud vilistlane!

Tapa Gümnaasiumi 100. sünnipäeva puhul anname välja raamatu Tapa Gümnaasiumi vilistlaste kohta „Vilistlaste ajakaja". Raamat sisaldab vilistlaste meenutusi kooliajast, arhiivimaterjale ja rohkelt fotomaterjali. Raamat on kõvaköiteline.

Palume võimalusel toetada raamatu väljaandmist.

Avatud on Tapa Vallavalitsuse arvenumber EE722200001120077103, selgitusse palume märkida „TG 100 - raamat".
 

 

Maakondliku emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid meie kooli õpilased järgmised tulemused:

8. klassi arvestuses saavutas:
1. koha Kermo Mätlik
(juhendaja Sirje Sell) ja

4. koha Jana Katre Ojasoo
(juhendaja Aime Tops).

9. klasside arvestuses saavutas
5.-8. koha Laura Himma
(juhendaja Heidi Luik).

11. klasside arvestuses saavutas
5.-6. koha Mia-Marii Tedrekull
(juhendaja Sirje Sell).

Kooli esindasid lisaks järgnevad tublid õpilased: Ann-Elisbeth Sang, Lisette Lõõnik, Miina Matilda Risthein, Sabrina Karajev, Venno Vaigurand, Sandra Karajev, Stellah Saar, Agneliis Pilt ja Marc Girfanov.

 

 

Meie kooli tublid õpilased SK Tapa treenerite juhendamisel saavutasid järjekordselt suurepäraseid tulemusi.

Loe uudist ja vaata pilte  Virumaa teatajast.

 

 

30. jaanuaril käis 1.b klass KIK-projektiga "Metsamuinasjutt" Oandus.

Metsateatris sai iga laps kaasa mängida ja metsaretkel tuletati meelde metsateatris mängitut.

 

 

 

1.a klass käis 29.01.2019 Oandus KIK-projektiga programmist "Metsamuinasjutt" osa saamas. 

Oli väga tore päev!!!

 

 

Rakvere Gümnaasiumis 25. jaanuaril toimunud maakondlikul vene keele ainepäeval saavutas 3. koha TG 8.a klassi võistkond, kuhu kuulusid: Jana Katre Ojasoo, Elisa Lampe, Carolin Kivistik ja Karina Kuul.

Õpilasi juhendas õpetjaa Helve Lees.

 

Tapa Gümnaasium 100 auks loodi Toomas Neederi ja Evely Traublum-Rambi eestvedamisel segakoor, esimene kokkusaamine toimus (pühapäeval) 27. jaanuaril kooli aulas.

Kontsertmeistriks on Urmas Lattikas.

 

Aasta 2018 on lõppenud ning taaskord on aeg valida  Tapa Gümnaasiumi HEA ÕPETAJA, HEA ÕPILANE JA HEA TEGU. Valiku kriteeriumid on alloleval vormil, kus saad oma valikud teha 31. jaanuarini! 

25. jaanuaril toimunud maakondlikul inglise keele olümpiaadil saavutas

1. koha 12. klassi õpilaste seas Marc Girfanov 
(juhendaja õp. Külvi Kivisild) ja

11. klassi õpilaste seas 2.-3. koha Joosep Kivisild
(juhendaja õp. Sigurd Fohs).

 

Tapa Gümnaasiumi Vilistlaste Toetusfond soovib kõikidele vilistlastele kauneid jõulupühi!
Tapa Gümnaasium osaleb heategevuslikus projektis "Aita Etioopia lastel kooliteed alustada"

Kui teil on soov neid lapsi toetada, siis plakatil väljatoodud esemeid ootame kooli majandusjuhataja või õpetaja Helve Leesi kätte 21. detsembriks.

Kogutud esemed jõuavad Etioopia lasteni juba jaanuaris.

Kolmapäeval käis G2 väljasõidul Pandivere kõrgustikus Puhta Vee Teemapark uurimaks elu maal nuhvliga. #TG100 raames toimunud väljasõidul said kokku loodus tehnikaga ning uus vanaga, sellega ühendades meie seljataha jääv tulevikuga. Erilise pilgu all oli suur veeringe.

 

,,Hundiretk''

Meeleolukas ,,Hundiretk'' 2.a KIKi projektiga Aegviidus. Õpilased said palju uusi teadmisi, otsisid lumelt loomadejälgi ja püüdsid pärast jäljekaartidelt ära tunda nende omaniku. Täna jagasime nähtut ja kuuldut kokkuvõtvas rühmatöös.


 

KIK-i projekt "Hundiretk"

28. novembril 2018 käis 2.b klass KIK-i projektiga "Hundiretk" Aegviidus.

Metsaretkel kehastusime rollimängus hundikarjaks. Tutvusime metsaeluga ja saime proovida hundi moodi käitumist.

 

Kiidame ja tunnustame!

Tapa Gümnaasiumi 4. klassi folkloori- ja pärandkultuuriringi lapsed koos juhendaja Elle Kivisooga saavutasid Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlikkuskonkursil suure tunnustuse Naistevälja kivikalmete korrastamise eest.


 

Tunnustus

SA Lääne-Viru Arenduskeskus tunnustas 23. novembril õpilasfirmasid ja õpilasfirmade juhendajaid. Sel aastal toimus tunnustamine esmakordselt toimuva Ettevõtjate gala raames, kus korraldamisel olid partneriteks nii Eesti Meedia kui ka Euroopa parlamendi Eesti infobüroo.
Tapa Gümnaasiumi majandus- ja ettevõtluse õpetaja KÜLVI KIVISILD pälvis pühendunud juhendaja 2018 tunnustuse.

Külvi Kivisild on olnud Tapa Gümnaasiumi õpetaja aastast 1995. Majandusõppe arendamisega ja õpetamisega hakkas ta koolis tegelema juba aastast 2010. Tema eestvõtmisel on välja töötatud kaasaegne majandusõppe ainekava, kus üks osa on ka õpilasfirmade loomisel. Igal aastal on õpetaja Külvi Kivisild juhendanud kuni kaheksat õpilasfirmat, mis teeb alates 2012/13 õppeaastast kokku 30 firmat. Neist edukamaid on olnud ÕF Sepapoisid 2014/15 õppeaastal ja ÕF Carpentrio 2015/16 õppeaastal. Nende kahe puhul on õpetaja Külvi, võrreldes teiste õpilasfirmadega, esile toonud firmade kõige suurema käibe, mentorid ning hea müügi- ja tootmistöö. Sepapoisid jätkas ka järgmisel aastal uue firmaga, millest arenes hiljem pärisfirma.

2017/18 õppeaastal juhtis Külvi Kivisild NordplusJuniori ettevõtlusprojekti „Enterprising youth in Sweden and Estonia", milles osalesid Tapa Gümnaasiumi ja Rootsi Rudbecki Gümnaasiumi õpilased. Projektieesmärk oli näidata noortele erinevaid ettevõtlusvõimalusi ning luua uusi kontakte Rootsi ja Eesti õpilasfirmade vahel. Saadi teadmisi tootmise, müügi, meeskonnatöö ja üldse ettevõtete kohta.

Lisaks majandusõppe arendamisele on õpetaja Külvi Kivisild andekate õppetooli koordinaator. Oma tegevusega aitab ta suunata lapsi ja noori enesearendamisele ja iseseisvale õppimisele, et neist kasvaks aktiivsed, vastutustundlikud ja tegusad ühiskonnaliikmed.

Foto autor on Meelis Meilbaum Virumaa Teatajast.

 


 

Kiidame tublisid

24.-25. november 2018 toimus Põlvas, Mesikäpa Hallis noormeeste C (2004 ja hiljem sündinud) vanuseklassi karikavõistluse finaalturniir käsipallis. 

Turniiri parimaks väravavahiks Madis Valk SK Tapa/Tapa valla SK võistkonnast. Turniiri resultatiivsemaks mängijaks osutus SK Tapa/Tapa valla SK mängija Ilja Kosmirak 42 väravaga.

SK Tapa/Tapa valla SK

Madis Valk
Robin Gregor Müntser
Jan-Egert Valdmann
Sten Pullisaar
Kevin Kask
Robin Rohula
Aleksandr Vassiljuk
Kristjan Kärt
Trivo Vaigurand
Nevil Kütt
Karl Kanna
Marcus Rättel
Ilja Kosmirak
Karl Kramm

Treener: Elmu Koppelmann

Võistkonna parim mängija Karl Kramm

 


 

Kiidame tublisid

23.11.2018 Tapa Gümnaasiumis toimunud etluskonkursi „Koidulauliku valgel" maakonnavoorus saavutas nooremas vanusegrupis (5.-9. klass) esimese koha Mattias Kaasik ja kolmanda koha Laura Jaanis. Vabariiklikul konkursil esindab maakonda Mattias Kaasik.

Vanemas vanusegrupis (10.-12. klass) saavutas kolmanda koha Katariina-Liina Buš.

Õpilasi juhendas õpetaja Sirje Sell.

 

 

Rahvusvaheline keemiaalne koostööprojekt Sankt-Peterburi Muusikalütseumiga

9.-21. novembril toimus TapaGümnaasiumis koos Peterburi Muusikalütseumiga rahvusvaheline koostööprojekt, mille raames mõlema kooli õpilased viisid läbi ühiseid keemiaalaseid veega seotud katseid ning tutvusid Tapalinna ja valla veemajandusega. Lisaks laiendasid õpilased Peterburist oma silmaringi meie Tallinna Vanalinna vaatamisväärsuste, Rakvere linnuse ning kultuuritraditsioonide kaudu. TapaGümnaasiumi poolsed projekti vedajad on õp. Maris Urve ja Maarja Suvorov ning Sankt-Peterburi Muusikalütseumi poolne projekti algataja ning läbiviija pr. Vera Fomina.

Esimesel päeval külastati munitsipaalettevõtet Tapa Vesi ning reoveepuhastusjaama, lisaks määrati kraanivee ja pudelivee ioone. Projekti teisel päeval käisid õpilased ekskursioonil Porkunis, Vahakulmus ja Tamsalus Saja Tamme pargis. Nimetatud asukohtades tegid Tapa Gümnaasiumi õpilased lühikesed ettekanded vene ja inglise keeles, lisaks võeti neis kohtades veeproove, mida hiljem klassis uuriti.

Päeva teises pooles kuulati Muusikalütseumi õpilaste ettekandeid ning viidi läbi vee mööduva kareduse testimine tiitrimise meetodil.

Lisaks keemiaalaste oskuste täiendamisele said projekti kaasatud õpilased arendada oma suhtlemis-, tõlkimis- ja koostööoskusi vene ning inglise keeles, abituriendid viisid läbi töötoa vene keeles ning 8. klassi neiud sooritasid oma keemiavaldkonna loovtöö praktilise osa. 

Suur-suur tänu Tapa Gümnaasiumi direktorile hr. Elmu Koppelmannile nõu ja jõuga toetamast projekti elluviimisel ning kõigile õpilastele, kes panustasid oma erinevate oskustega projekti õnnestumisesse!

 

 

Aegviidus KIK-i projektiga "Hundiretk"

Osalesime projektis"Hundiretk", kus lastele tutvustati kiskjaid ja põhjalikumalt HUNTI. Saime teada, palju hunte Eestis elab, palju hunt kaalub, millal on hundijahi hooaeg, mida hunt sööb, hundil on hea kuulmine ja haistmine. Mängisime ka hundi rollimängu, kus meid jagati hundikarja liikmeteks ja mida hundid metsas teevad, kuidas käituvad.

 

Kiidame tublisid

2018 Eesti karikavõistlustel noormeeste D vanuseklassi käsipallis valiti turniiri parimaks mängijaks Aleksandr Vassiljuk SK Tapa/Tapa valla SK.

 

G-1 õppepäev Sagadis

Käisime 17. oktoobril klassiga Sagadis KIKi projekti "Allikast mereni" raames. Päev oli põnevaid tegevusi täis - jaotusime mitmeks grupiks, kes võttis veeproove, kes vaatas linde ja kes vaatas vee elustikku. Matk oli mööda Altja jõe äärt Soome laheni. Raja ääres nägime palju huvitavaid taimi ning kopra näritud puid.


 

Kiidame tublisid

5A klassi noormees Remo-Marten käis 20.-21. oktoober Nelijärvel laste ja noorte Eesti meistrivõistlustel jalgsimatkatehnikas. 

Võistlused olid meeskonnas ning võistkonnas oli kolm liiget. Remo-Marten oli võistkonnas oma tädilastega ning koju toodi tugev teine koht! Võistlustel pandi proovile end sõlmede tegemises, liikumises tugiköitel, nõlvalt laskumises, telgi püstitamises, lõkke tegemises, ning sõideti üle kohtunike poolt üles pandud rajal ning ületati ka jõgi.

Ööbiti telkides ja söök tehti lõkkel. Esimene öökülm kedagi ei heidutanud ning kõik meeskonnaliikmed lubasid üksmeelel, et järgmine aasta minnakse kindlasti jälle!

 

 

 

Kiidame tublisid

Spordiklubi Tapa/Tapa valla Spordikooli tütarlapsed saavtasid EKV käsipallis D2 (2007 aastal sündinud ja nooremad vanuseklassis) esimese koha. Võistkonnas mängisid: Laura Horn, Iti Gulbis, Kamilla Kärt, Heleriin Kippar, Laura Jaanis, Kristlin Ruiso, Laivi Milvaste, Antonina Petrova, Karoliina Trestip, Emma Afanasjev, Maria Staal, Mia Marie Helene Aul, Elina Suhhareva, Jekaterina Bolonenkova, Agnes Höövelson, Mirelle-Marii Pärnsalu, treenerid Mare Neps ja Johan Utt.
Spordiklubi Tapa/Tapa valla Spordikooli parim mängija Iti Gulbis
Turniiri parim mängija Laura Horn

Kiidame tublisid

Rakveres peetavatel Euroopa noorte sumomeistrivõistlustel täiendas oma medalikogu Marta Pajula, saades U-18 vanuseklassis 3. koha. 

 

Kiidame tublisid

Ettelugemise võistlusel Lääna-Virumaa Keskraamatukogu saalis osalesid 17. oktoobril

4.A klassi õpilane Eliise Saks ja

4.B klassi õpilane Danel Filippov.

Kiidame tublisid

11. oktoobril 2018 toimus Kadrinas järjekordne maakondlik võistujoonistamine teemal "Ilu päästab maailma".

Meie kooli esindasid Iti Gulbis 5.b,Ann-Elisbet Sang 7.a ja Eleriin Sahtel 9.b.

 

Gümnaasiumiastme uurimis- ja praktiliste tööde konverents

Reedel, 19. oktoobril, 2018.a. 3.-5. tund (9.40-12.15) Tapa Gümnaasiumi aulas.

 

9.40-9.45 Konverentsi avamine.

 

I osa abiturientide ja 9. klassi õpilaste ettekanded:

9.45-9.55 abituriendi Airi Võsuri ettekanne teemal "Alkoholi ja narkootikumide tarvitamisega seotud riskide teadvustamine Tapa Gümnaasiumi õpilaste seas", juhendaja õp. Siiri Klasberg.

9.55-10.05 abiturientide Anete Luste-Itchevi, Kelly Lilleoja, Delica Brigita Palmsalu ja Kristiin Gildemanni ettekanne õpilasfirma "Helks" aruandest, juhendaja õp. Külvi Kivisild.

10.05-10.15 abitureintide Kertu Alliku, Anna-Liis Voogla, Angela Blumi ja Lisbel Serbini ettekanne praktilisest tööst "Dokumentaalfilmi loomine Tapa Raudteejaama hoonest läbi aegade", juhendaja õp. Madis Kivisild.

10.15-10.25 abituriendi Marek Orase ettekanne uurimusest "Eritingimusi vajavate õpilaste koolid ning alaealiste seadusrikkujate kohtlemise süsteem Eestis", juhendaja õp. Mikk Maasikrand.

10.25-10.35 abiturientide Karina Gavzijeva ja Varvara Iljina ettekanne õpilasfirma PatchEST aruandest, juhendaja õp. Külvi Kivisild.

10.35-10.45 abiturientide Betty Abeli, Lisbel Serbini ja Triin Varblase ettekanne õpilasfirma Kotshok aruandest, juhendaja õp. Külvi Kivisild.

10.45-10.55 9. klassi õpilaste Marleen Trestipi, Jevgenia Danilova, Zakklin Grubova ja Evelina Skrjabina ettekanne eelmisel õppeaastal valminud loovtööst "Teadusteater", juhendajad õp. Maris Urve ja õp. Ülle Murula.

10.55-11.05 abituriendi Betty Abeli ettekanne uurimusest "Glüfosaadi analüüsi metoodiline arendamine - massispektromeetriline meetod", juhendajad õp. Aivi Leimann ja Tõiv Haljasorg (Tartu Ülikool).

 

II osa külalisesineja ettekanne.

11.05-12.05 Tartu Ülikooli analüütilise keemia õppetooli keemiku Tõiv Haljasoru ettekanne loodusteadustest ning nende rollist. 

12.05 - 12.15 Konverentsi lõpetamine, tänamine.

 

Peale konverentsi jätkub õppetöö.

"Tapa käsipall 55"

Võimalus on tellida Tapa Gümnaasiumi 100. aastapäevaks punane adidase särk kirjaga "Tapa käsipall 55". Särgi hind on 15 eurot.

Tellida saab kuni 01. veebruarini 2019. 

Palun maksta särgi raha SK Tapa arvele (Spordiklubi Tapa) EE 601010502017477004

Selgitusse palume märkida: Tapa käsipall 55, särgi suurus, telefoni number, nimi ja perekonnanimi.

Särgi saab kätte Tapa Gümnaasiumi kantseleist.

 

 

Eelkool alustab!

Eelkooli lastevanemate koosolek toimub 16.oktoobril kell 17.30 Tapa Gümnaasiumi aulas.

Avalduste vastuvõtt toimub Tapa Gümnaasiumi kantseleis tööpäevadel 9.00 - 15.30.

Palume kaasa võtta lapse sünnitunnistus või 
rahvastikuregistri väljavõte lapse kohta.

Eelkool alustab tööd 30.oktoobril kell 13.10. 
Õpilastel on koolipäeval kolm 30 minutilist tundi: 
13.10 - 13.40 
13.50 - 14.20 
14.30 - 15.00

* Koolieelikute ettevalmistusrühmad on mõeldud nendele lastele, kes jooksva aasta 1. oktoobriks on saanud 6-aastaseks. Rühmadesse võetakse 
ka 7-aastaseid lapsi, kelle koolikohustuse täitmine on 
nõustamiskomisjoni otsusega ühe õppeaasta võrra edasi lükatud.

 

 

Lastevanemate üldkoosolek

kolmapäev, 10. okt kell 18:00

Lastevanemate üldkoosolek toimub kolmapäeval 10. oktoobril kell 18.00 Tapa Gümnaasiumi aulas.

Räägime seni tehtust, tutvustame uue õppeaasta plaane ja ootusi.

Üllatusesineja.

Oodatud on kõik lapsevanemad!

 

 

Kokkuvõte 5. klasside matkapäevast

KIK-projekti raames

Tapa Gümnaasium on andnud haridust juba 100 aastat, alati on peetud oluliseks õppijat, kes on huvitatud enese harimisest. Tähtis on avatud õpikeskkonnas õppimine. Väärtustame loodust: olulisel kohal on lugupidav käitumine looduse suhtes, keskkonnasäästlikkus, õuesõpe.

Meie kooli viiendad klassid käisid 24. septembril loodusõpperetkel Tapa valla Metsamõisa talus Järsi külas asuvas puhta vee teemapargis. Õppekäik on hea võimalus õpikeskkonna laiendamiseks. KIK projekti raames korraldatud reisi eesmärk oli saada vastused küsimustele: Kuidas tekib puhas põhjavesi – joogivesi? Kuidas sõltub elu puhtast veest ja millest sõltub vee kvaliteet?

„Puhta vee teemapark paikneb Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku alal, Karstilehtrid, karstijärsakud, karstikoopad ja Järsi karstijärv annavadki võimaluse tutvustada vee teket ja selle kodu. "(http://www.metsamoisa.ee/index.php/idee)
Giidiga koos läbisime huvitava teekonna metsas, tutvusime allikatega, saime vastused küsimustele, kuidas tekib põhjavesi, millest sõltub vee kvaliteet. Mõnegi õpilase jaoks oli üllatav, et allikast võetud vesi visuaalsel vaatlusel maapinnal puhas ei tundunud, kui aga vee pudelisse „tõmbasime", siis nägime, et vesi oli täiesti läbipaistev. Maitsmisel selgus, et ka absoluutselt puhas, maitsetu.

Vesi on üks olulisemaid loodusvarasid, maakera pindalast hõlmab vesi 3/4. Vesi on küll taastuv maavara, kuid on maakeral ebaütlaselt jaotunud ja meie ülesanne on hoida vett puhtana ning tarbida säästlikult.

 

Vigursõit Õpilased vs Õpetajad

TG Tehnikaring korraldas kolmapäeval 26.09.2018

kõikidele õpetajatele ja abiturientidele vigusrõidu võistluse, kus oli võimalus ennast proovile panna kardisõidus.

Kuigi ilm ei soosinud üritust, said osavõtjad toreda elamuse osaliseks.

 

Sügisnäitus

Meie kooli algklasside õpilased tähistasid sügise sünnipäeva fantaasiarikka sügisnäitusega. Vaata galeriid kooli facebookist.

 

KOGUME MATERJALI TG 100 PUHUL KOOLI AJALOONURGA AVAMISEKS!

Tapa Gümnaasiumil saab täis 100 aastat ajalugu, mis on väärt üht muuseuminurka, et igal huvilisel oleks võimalus näha, mis on olnud.

Selleks, et avatav muuseuminurk saaks võimalikult eripalgeline, saab kaasa aidata iga kooli vilistlane ja õpetaja. Kui tunned, et ei taha päriselt loobuda oma kooliga seotud asjadest, siis pakume võimalust teha ka ajutine annetus (peale juubelipidustusi tagastame materjali). Igale esemele paneme näitusel juurde annetaja või laenaja nime.

Milliseid materjale ootame?

  • Albumid, fotod
  • Vanad koolivihikud ja –õpikud, päevikud, pinalid,

sulepead jms.

  • Kooli sümboolikaga märgid, sõrmused, teklid,

vimplid jms

  • Vanad koolivormiriided

Lahke jagaja saab oma annetused/laenutused tuua Tapa Gümnaasiumisse aadressil Pargi 12. Samuti on võimalik samale aadressile saata asju postipakiga.

Ootame kõikvõimalikke Tapa Gümnaasiumi puudutavaid materjale 2018 aasta novembri lõpuks!

Täpsem info: Agnes Jürjo, tel: 32 22 312 või agnes.jyrjo@tapagymnaasium.ee

Koostamisel on raamat TG vilistlaste kohta

Hea Tapa Gümnaasiumi vilistlane!

Koostamisel on raamat Tapa Gümnaasiumi vilistlaste kohta. Ootame vilistlaste innukat osavõttu juubeliraamatu koostamisel!

Iga lennu kohta peaks olema raamatus tekstilõik vähemalt väikese ülevaatega, kellel ja kuidas on läinud. Või on kellegil teksti ilmestamiseks meeles mõni vahva seik oma lennu ja/või kooli kohta? Ehk leidub mõni huvitav foto kooliajast, mida on tore ka teistega jagada?

Kui Teie lennust on keegi, kes praeguseni hoiab kontakti mitmete kaasõpilastega ja teab rohkem teiste käekäigu kohta, et panna kokku jutuke, siis võiksite saata kooli tema/nende nimed ja võimalusel ka kontaktid (e-posti aadress ja/või telefoni number).

  Kõik ettepanekud ja küsimused on teretulnud!
  Lennud, kes ei ole veel materjale saata jõudnud, ootame neid hiljemalt 08. oktoobriks 2018.

Kontaktisik:

Liivi Liivak
Tapa Gümnaasiumi sekretär
E-post: gymnaasium@tapa.ee
Telefon: 32 22311

 

Kiidame tublisid

Lääne-Viru Arenduskeskus tunnustas maakondlikult 4.A klassi folkloori- ja pärandkultuuriringi lapsi.

 

Koolialguse avapidu 2018

Esimese septembri kava: 

8:45 kogunemine Tapa linna keskväljakul;

9:00 kooliaasta avakõne;

9:10 rongkäik;

 

19:00 tantsuõhtu Tapa Gümnaasiumi aulas 

 

Kantselei lahtioleku ajad 25.06-17.08

Alates 25. juunist kuni 17. augustini on Tapa Gümnaasiumi kantselei avatud:

esamspäevast reedeni 9:00 kuni 13:00. 

Ilusat vaheaega!

 

INFO

Avalduste vastuvõtt gümnaasiumisse toimub 22.; 25.-27. juunil kell 9.00-12.00. Iga õpilasega viiakse samal päeval läbi ka vestlus. Kui ettenähtud päevade jooksul ei ole mõjuval põhjusel võimalik tulla, siis palume isiklikult leppida kokku teine aeg.

Gümnaasiumisse sisseastumise kohta saate täpsemalt lugeda siit

1. klassi vastuvõtu avaldusi ootame 21. augustini 2018.
Kaasa võtta isikut tõendav dokument, lapse sünnitunnistus või rahvastikuregistri väljavõte, tervisekaart ja koolivalmiduskaart.

 

 

Pärandkultuuri ja folklooriring

Tapa gümnaasiumi 3. klassi pärandkultuuri ja folklooriringi õpilased võtsid oma hoole alla Naistevälja kalmevälja.

Naisteväljal on Eesti üks suuremaid 30-35 kangrust koosnev kalmerühm. Eesti kivikirstkalmete hulgas loetakse seda ka üheks vanimaks, saades alguse juba 9-8 saj eKr.

Õpilaste eesmärgiks sai konverentsiettekande ja infosiltide tegemine, et kivikalmeid esile tõsta ja tutvustada. Seega asusid pärandivaderid järgmiseks Mirjam Abeli saadetud kirjalikke materjale uurima, teise nõuandjana oli oma teadmistega abiks Anne Raava. Huvitavat lisateavet pakkus ka lasteraamatu lugemine "Ott ja Miia hakkavad arheoloogiks". 4. juunil tegid pärandivaderid kooli konverentsil Naisteväljast ettekande koolikaaslastele. Paralleelselt tegeleti ka infopostide valmistamisega – need said teoks lapsevanema abiga, teksid koostas muinsuskaitseameti arheoloogiamälestiste peainspektor Ulla Kadakas.

Pärandivadereid külastas koolis arheoloog Tõnno Jonuks, kes on Naisteväljal inventeerimas käinud. Ta rääkis õpilastele arheoloogiast põnevaid nüansse, näitas juurde pilte ja tõi kaasa ka mõned leiud. Omal soovil tulid ka 4. c klassi õpilased Tõnno Jonuksit kuulama.

Õpetaja Elle Kivisoo

 

TG Rattaralli 2018

Sel kevadel korraldas TG Tehnikaring TG Liiklusringi õpilastele rattaralli. Rallil osales 19 ratturit, kellest kuus edukamat (Matilda Jane Trummar, Elisabet Randalainen, Mark Tamm, Andro Lilleoja, Eliisa Maria Sahtel, Mia Mariitta Teinonen) said võimaluse proovida kardisõitu. Kuuest kolm (Andro Lilleoja, Eliisa Mariia Sahtel, Mia Maritta Teinonen) läbisid edukalt katsumuse kondimootoriga kardil ning said võimaluse proovida mootoriga varustatud vigursõidukarti. Andro Lilleoja oma tubli sõiduga saab sel suvel võimaluse osaleda TG Tehnikaringi treeningutel Aravete Kardirajal, esialgu hobikardi roolis, aga näis mis edasi saab.

Põrisevat suve!

TEADMISTE TEATEJOOKS

Algklassiõpilaste esimene „TEADMISTE TEATEJOOKS" toimus 11. juunil koolipargis. Teatejooksu kontrollpunktides vastati eesti keele, matemaatika, loodusõpetuse teadmisi ja kehalise kasvatuse oskusi. Kindlasti said õpilased koostööoskusi. Ülesanne klassidele anti siis, kui terve klass oli kohale jõudnud ja lahendati koos. Vastamise eest panid õpetajad hindeid.

Ilm oli ilus, „5" saadi palju, kleepsud meeldisid kõikidele, naeru oli palju ja kringlid maitsesid hästi.

Tore oli!

Arikli autor õpetaja Pilvi Kangas
Üritust pildistas õpetaja Lea Oja

 

"LÕBUS SPORDIPÄEV"

11. juunil 2018 toimus 5.-8. ja 10.-11. klasside õpilastele "LÕBUS SPORDIPÄEV", mis oli meeldivaks lõpetuseks seekordsele kooliaastale. 

Ilusat õppeaasta lõppu!

Vaata galeriid kooli facebookist.

 

 

TEADUSKONVERENTSIKE

04.06.2018 toimus Tapa Gümnaasiumi aulas algklasside 6. teaduskonverentsike.

Teemaks "EV100: Meie vahva uurimus" Ettekandeid olid palju ja kõik nad olid huvitavad ja õpetlikud. Kiidame kõiki osavõtvaid klasse ja uute uurimusteni uuel aastal!

Vaata galeriid kooli facebookist

 

Kiidame tublisid

Eesti 100. sünnipäeva puhul korraldas Omniva koostöös EV 100 ja ERR Lastejaamaga laste joonistusvõistluse "Minu kingitus Eestile". Võistluse laekus 850 joonistust, üheks võidutööks pärjati Tapa tüdruku Ann-Elisbeth Sanga joonistus, mis hakkab kaunistama postmarki.

 

Lähemalt loe Virumaa teatajast

 

"TARK MEES TASKUS" kokkuvõtted

4.- 6. klasside võistkondi tunnustati 04. juunil 2018 mälumängu "TARK MEES TASKUS" tulemuste eest.

Õppeaasta jooksul toimunud mälumängu erinevate võistluste eest saavutas kokkuvõttes I koha 6.b klass, II- III koha saavutasid 4.b ja 6.a klasside võistkonnad.

Õpilased kohtusid lõpuüritusel leitnant Herman Kilgiga, kes rääkis oma kooliajast ja teenistusest kaitseväes. Ta kutsus üles õpilasi tegelema spordiga, seadma endale elus eesmärke ja õppima hästi.

Kiidame tublisid

31. mail 2018, toimus Rakvere rahvamajas maakondlik laulukarussell. Tapalt võttis osa kokku 12 noort, nende seas õpilased ka Tapa Gümnaasiumist.

Teist korda järjest võitis Anni-Marleen Saar 8-10 aastaste vanuserühmas (seekord 23 osalejat) ja pääses ühtlasi ka sügise lõpus toimuvasse vabariiklikku laulukarusselli televooru, mida korraldab ETV.

Samuti tegi suurepärase etteaste Miina Matilda Risthein vanuserühmas 11-13 (kokku 21 osalejat), kes saavutas II koha, mis tagas samuti pääsu sügisesse televooru.

Laulukarussel toimub üle aasta, viimati 2016. Tänu võistluse korraldussagedusele võib tulemust pidada märkimisväärseks. Laululapsed teevad proove iganädalaselt Tapa kultuurikoja lauluringis ja nende juhendaja on Indrek Jurtšenko.

 

Kiidame tublisid

26. mail Põlvas toimunud TERE Miniliiga käsipallivõistlustel, saavutasid 2007 sündinud noormeeste seas 3. koha SK Tapa noored:

Risto Kari
Patrik Lõsov
Valter Võsuri
Remo Soorand
Sten Elbrecht
Markus Pullisaar

Treener: Elmu Koppelmann

 

Kiidame tublisid

JUHAN KUNDERI SELTS kutsus LÄÄNE-VIRUMAA õpilasi kirjutama loovtööd teemal „ Roheline ringkäik" või „Avastusretk looduses". Omaloomingu võistlust on korraldatud juba 22 aastat. Sellel aastal osales maakonnast 9 kooli, juttude kirjutajaid oli kokku 67 õpilast ja nendest 30 tööd auhinnati kiidukirjadega. Võistlus oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Juttudes kajastati loodushoidu, keskkonnateadlikkust, väärtushinnanguid looduse kaitsmisel ja elurikkust meie kaunil kodumaal.

Meie koolist said tunnustuse ja kiidukirja 3 õpilast 2.a klassist:

Mia Kuusemets
Laurete - Lii Pärtli
Anders Karavajev

Õpilasi juhendas õpetaja Lea Oja

 

Tapa Gümnaasiumi mittestatsionaarne osakond

Tapa Gümnaasiumi mittestatsionaarne osakond 10.-12. klassile alustab taas!

Tulevased õpilased on oodatud koolimajja 18. septembril 2018 kell 15.00.

Sisseastumise avaldusi ootame kooli kantseleisse hiljemalt 14. septembriks 2018.

Kaasa võtta isikut- ja haridust tõendavad dokumendid.

Lisainformatsiooni on võimalik saada:

kooli kantselei: tel nr 32 22311, gymnaasium@tapa.ee;

mittestatsionaarse osakonna õppejuht Aime Tops: tel nr 53 42 00 60.